Újabb oktatási felkérés; ezúttal a Repülő Szövetség „szolgálatában”

A Magyar Repülő Szövetség - a Dubaiban 2015. december 1-12 között megrendezésre kerülő Légi Világjátékok kapcsán a kiutazó csapat részére - arab kultúrával, illetve protokollal összefüggésben kérte fel előadás tartására az Egyesületet.

Az Egyesület nevében 2015. november 20-án dr. Bittó Renáta és Farkas Ferenc végezte a csoport felkészítését. Az Olimpiai Bizottság székházában a rendelkezésre álló egy órás időtartamban szó volt többek között a megjelenés-kultúra, gesztikuláció, tértáv-használat, étkezéskultúra területén az arab és európai szemléletmód különbözőségeiről.

Emellett a „volt egy török Mohamed, aki arabként már Mohamed” címet viselő előadásban szintén kitértek az előadók a színek jelentésére, az ajándékok szerepére, a mindennapi életre kiható vallási előírásokra, illetve lehetősége volt a hallgatóságnak kérdések feltevésére is.